aug 122006
 

Milá FOMa, na internete som našla Vašu stránku. Moja osobná situácia ma núti sledovať,či sa v oblasti zákonov zmenilo niečo k lepšiemu. Hádam budem presnejšia,ak stručne poukážem na problémy v mojej situácii:

Som rozvedená, mám dve dcéry 17 a 15 ročné.Pracujem ako účtovníčka aj mzdová,a preto mám možnosť bližšie rozumieť tejto problematike.

Otec mojich detí je oficiálne nezamestnaný 3 roky.

V r.2005 som zažila trápenie spojené s ponižovaním pri podaní trestného oznámenia za neplatenie výživného na polícii. Čo ma ďalej pobúrilo bolo to, že ja som musela doložiť výšku príjmu. Zrejme preto, či sa náhodou nemám tak dobre,aby chudák ocko,ktorému sa nechce pracovať, nemusel prispievať na deti, zámerne píšem prispievať.

TAKŽE JEHO TENTO ŠTÁT VLASTNE CHRÁNI NEPRETRŽITE.

Po uplynutí trištvrte roka,keď konečne prišlo oznámenie zo súdu,potrval ďalší mesiac na OKRESNOM ÚRADE, kde si ho predvolali a zároveň aj poradili,že stačí poslať úbohých 1.300,-Sk na dve deti /výživné na obidve deti určené súdom/a opäť nemusí platiť aspoň tri mesiace. A tak dokola.

Druhá vec:
Keďže som rozvedená, teda nemám sobášny list,tento katolícky štát ma opäť potrestal a znevýhodnil pri platení dane,t.j.nemôžem si uplatniť nezdaniteľnú sumu na manžela, lebo mám len ex-manžela,ktorý nemá /vraj/ žiadny príjem. Takže ja daň v daňovom priznaní musím zaplatiť, a tak nenám ani výživné,ale aj príjem zdanený celkom, a teda opäť nižší.

Tretia vec:
Keďže moje nešťastné deti majú otca nezamestnaného, ja nemám šancu dosiahnúť zvýšenie výživného, lebo Zákon o rodine hovorí,že rodič prispieva podľa svojich možností. Keby sa tak dali zmraziť ,aby počkali,kým ich otec sa rozhodne priznať príjem a konečne pracovať.

Štvrtá vec:
Keďže nemám papier na manžela,ak by sa mu niečo stalo/skôr sa stane mne/,tento štát ma opäť potrestá a ja nebudem mať nárok na vdovský dôchodok,aj keď pracujem tvrdo celý život a z mojej mzdy odchádza odvod poistného na dôchodkové poistenie.

Piata vec:
Moja dcéra ochorela, v nemocnici bola jedna z prvých otázok o tom,či sme úplná rodina,čo bolo aj v správe.Keďže sa správala v istej situácii asertívne, primerane veku,poslali ju ku psychologičke, ktorá kládla otázky týkajúce sa mojej situácie. Hneď sa chytila a vyrobila problém,ktorý mal prameniť z toho,že je problémová, lebo je z neúplnej rodiny.

Podotýkam,že mojim deťom dávam viac lásky, starostlivosti ako hociktoré deti z úplnej rodiny nemajú,čoho dôkazom je aj to,že mladšia tancuje súťažne v tanečnom klube,staršia má svoju rockovú kapelu v Košiciach, obidve majú dobrý prospech a doma pokoj.
Tento štát chráni manželstvo,som presvedčená,že žiadna matka nezostáva sama s deťmi dobrovoľne a túži mať úplnú rodinu. Štatistiky sú alarmujúce o počte rozvodov a ja cítim veľkú nespravodlivosť nielen za seba ,ale aj za moje deti, z ktorých vyrastú rovnocenní ľudia. Ale prečo sú niektorí rovnejší?!!!!

Neviem,ako by som mohla ďalej prispieť v tejto veci,ale predpokladám,že máte bližšie k Parlamentu,aby sa tieto veci zmenili.

Ďakujem.

Ing.H.,Košice
(upravené – FOMa)

Pridajte komentár...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.