okt 282004
 

Poradňa pre osamelé matky

Fórum osamelých matiek je občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2003. Založili ho tri ženy – rozvedená, vdova a slobodná matka, za účelom obhajoby práv osamelých matiek a tiež aj priamej pomoci podobne žijúcim ženám, ktoré sa bez otca starajú o svoje maloleté deti. Musíme tu podotknúť, že týmto spôsobom života a s rovnakými problémami bojujú aj osamelí otcovia so svojimi deťmi, ktorí sa už na poradňu aj obrátili.

V poradni, ktorá sídli v Bratislave na ul. Junáckej 10 vedľa jazera Kuchajda a Polusu, pracujú dve stále poradkyne. S nimi externe spolupracuje advokát a psychologička. Tí poskytujú poradenstvo pre klientky poradne zdarma, ostatné výkony si klientka hradí. Poradenstvo u právnika aj u psychologičky je intenzívne využívané a máme od klientiek veľmi dobré ohlasy.

Problémy a celá životná situácia osamelej matky sú veľmi špecifické. Všetky treba vyriešiť nejakým spôsobom. Dajú sa riešiť aj tak, že ich človek ignoruje a nevyžiada si pomoc okolia. Je to však to najhoršie a aj najťažšie riešenie, lebo prejdú do chronického štádia. Vždy sa vyriešia lepšie, ak človeku má kto pomôcť. Je však potrebné o pomoc požiadať a s pomocou zainteresovaných ľudí a odborníkov ich rozmotať.
Poradňa pre osamelé matky očakáva svoje klientky vždy v utorok od 12.00 do 15.00 hod, v stredu od 12.00 do 18.00 hod. a vo štvrtok od 12.00 do 15.00 hod. na Junáckej ul. 10 vedľa Kuchajdy a Polusu.

Za Fórum osamelých matiek
Ing. Ľubica Holešová

Publikované: Obecné noviny v Novej Dedinke 2004

Pridajte komentár...

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.